Mesafeli Satış Sözleşmesi

Uyarı: İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!

 

(BİR HAVUZ- ZİVER MURAT TURUNÇ)  MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 - KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

Ünvan: BİR HAVUZ- ZİVER MURAT TURUNÇ

(Bundan sonra enucuzklor.com olarak anılacaktır)

 Adres ;

Yedpa Ticaret Merkezi F Caddesi No: 279 Mimar Sinan Mah. ATAŞEHİR / İSTANBUL

Telefon ; 216  471 16 61

e-mail :

info@enucuzklor.com

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.enucuzklor.com alışveriş sitesine üye olan kişi ve üye olmadan alışveriş yapan kullanıcılardır. Siparişte kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI' nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI' dan başka bir kişi / kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi / kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden www.enucuzklor.com  sorumlu tutulamaz.

4.4 –  www.enucuzklor.com sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sipariş konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI' nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmemesi veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, ürünün teslimi teslimi   www.enucuzklor.com                  yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI' ya ait kredi kartının ALICI' nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini www.enucuzklor.com ‘a ödememesi halinde, ALICI' nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde  www.enucuzklor.com ‘a gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI' ya aittir.

4.7 www.enucuzklor.com mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini , ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakit olarak ve 1 defada ödenir. Banka komisyonları var ise alıcıya aittir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden  arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için satıcıya gönderilebilir. Bu tip durumlarda malda esas sorumluluk  sahibi olan imalatçı veya ithalatçıya ulaştırılması ,www.enucuzklor.com’ un sorumluğundadır. İmalatçı veya ithalatçının yapacağı tetkikler sonucu ALICI’ya iletilerek ücretli tamir-tadil durumlarında yazılı onayı alınır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine gönderilmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde www.enucuzklor.com'a email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kargoya teslim edilmemiş veya kargo şubesinde mevcut olup dağıtıma çıkarılmamış olması şarttır.

27/11/2014 tarih ve 29188 sayılı resmi gazetede yayımlanan mesafeli satışlar yönetmeliğinin  15. maddesinde cayma hakkının istisnaları belirtilmiştir. İlgili maddenin a bendinde "fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler" cayma hakkından istisna edilmiştir. Ürünlerimiz çoğu ithal ürünlerden oluşmaktadır. Ayrıca tüm ürünler imal / ithal farketmeksizin döviz ile fiyatlandırılmaktadır. Fiyatları günlük döviz kurları kullanılarak TL karşılığına çevrilmesiyle hesaplanmaktadır. Fiyatlar kurdaki değişmeler bağlı olarak günlük olarak değişmektedir. 

Bu nedenle yönetmeliğin 15. Madde a bendi gereği cayma hakkından müstesnadır. 

Müşterilerimiz sipariş öncesinde bu konu hakkında ön bilgilendirme yapıldığını ve şartları kabul ettiğini kabul eder.

 Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen, niteliği itibari ile hızlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar ve  elektronik cihazlarda / sistemlerde ambalaj açılması (kullanılmış veya kullanılmamış olması farketmeksizin ), kutuların yıpranması söz konusu olduğunda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca dönemsel kampanyalarda iade veya değişim yapılamaz. Bu promosyonlarda bu durum ürün bilgilerinde de yer almaktadır.

Temin edilemeyecek ürünlerde SATICI alıcının belirttiği mail adresine ve  / veya telefonuna ürünün teslim edilemeyeceğini bildirir. ALICI kendi tercihine göre teslim edilebilecek ürünlerden dilediğini seçebilir veya satışın iptalini isteyebilir. Yeni tercih edilen ürünün fiyatında farklılık varsa fark talep edilir veya iade edilir. Eğer satış iptali tercih edilirse ücret ödenmişse ALICI'ya iade edilir.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır.

SİPARİŞ İPTALİ

Aynı gün içerisinde info@enucuzklor.com mail adresinden veya 0216 /  471 16 61 numaralı telefondan  iptali gerçekleştirebilirsiniz.

 İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile www.enucuzklor.com  yerleşim yerine bakan Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Bu değeri aşan durumlarda İSTANBUL İli Ticaret Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.