Havuz Filtre Kumu Değişimi

  • Markalar Yerli İmalat
  • Ürün Kodu: HH 001
  • Stok Durumu: Sorunuz

Havuz kum filtreleri havuz suyunun kalitesini belirleyen en önemli ekipmandır. Doğru seçilmiş bir filtre ve uygun evsaftaki kumlar genel filtrasyonu  ve su kalitesini iyileştirerek daha az kimyasal kullanmanızı sağlar.

Zamanla kum filtresi içindeki kumların evsafı bozulur , yüzeyi yuvarlaklaşıp filtrasyon etkisini azaltır. Bazı havuzlarda ise tam ve yeterli ters yıkama işlemi yapılmamaktadır. Bu durumda kumlar çok kısa sürede bozulmakta ve filtre içi kekleşme tabir edilen katılaşmalar oluşmaktadır. Bu durumda su filtre edilmeden havuza dönmektedir. Ters yıkama işlemleri düzenli olarak yapılsa dahi en geç 5 yılda bir tüm kumun değiştirilmesi gerekir.

Filtre üreticilerinin önerileri esas olmakla beraber ortalama 3 tane boyu kuvars kum kullanımı yaygındır.

Bizler genel tesisat kontrolü sonrasında kumları boşaltılıp, çıkan pis kumu çuvallara doldurarak süzülmelerini sağlıyoruz. Daha sonra boş filtrenin kontrolü ve sonrasında dezenfeksiyonunu yapmaktayız. Son olarak tesise getirdiğimiz yeni kuvars kumlar filtre içine itina ile ilave edilmektedir. Bu işlemde yapılacak yanlışlık filtre iç tesisatına zarar verir ve havuza kum gitmesine neden olur. 

Türkiye'nin neresinde olursanız olun kendi araçlarımız ve 30 yılı aşkın havuz uzmanlığı olan teknik personel ile bu işlemlerinizi güvenle yapmaktayız.

Firmamızdan her çeşit havuz kum filtrelerini , sirkülasyon pompalarını, karşı akıntı sistemlerini,tuz klorinatörlerini , aydınlatma armatürlerini , iyon - ozon jeneratörlerini temin edebilirsiniz. Tüm ekipmanların montajını da yapabiliriz.

Filtreler için kuvars kum

Filtreler için cam medya

Filtreler için diğer filtrasyon malzemeleri

Daha detaylı bilgi almak için lütfen 0216 471 16 61 numaralı telefonumuzu arayınız.