Havuzcular Derneği

Türkiye'de havuz sektöründe yer alan havuz yapımı, havuz bakımı, havuz ekipmanları ve havuz kimyasalları imalatçı, ithalatçı ve satıcı-uygulayıcı firma temsilcilerinin oluşturduğu Havuzcular Derneği 2010 yılından beri faaliyettedir.

Dernek ürün ve hizmetlerin standardını sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca havuz sahibi veya havuz kullanıcılarının doğru malzemelerle yapılmış havuzlardan sağlıkla yararlanmaları, istedikleri doğru bilgiye ulaşmalı için çalışmalar yapmaktadır. Verdiği seminerler, yazılı veya görsel basında yer alan haberleri ile toplumda bu yönde bilinç sağlamaktadır.

Standartlara uygun yüzme havuzu yapımı, bakımı ve işletilmeleri konusunda derneğimize müracaat edecek olan inşaat firmaları, otel, motel, rezidans, site, ticari havuz ve su oyunları parkı sahip ve yöneticilerine her türlü teknik bilgi desteğini sağlamaktadır. 

Bu güne kadar havuz sektöründe emeği geçmiş kişi ve kuruluşların temsilcilerinin bilgi birikimlerine fikri katkılarını da ekleyerek bir havuz hangi standartta olmalı, hangi yöntemlerle daha iyi (insan sağlığı ve çevre için) dezenfekte edilmesi gerektiği,kişisel-ticari havuz sahipleri ve yöneticileri, otel-motel ilgili birim yetkilileri, açık-kapalı havuzu bulunan spor kulüpleri, su oyunları parkı temsilcileri, yöneticileri ve konu ile ilgili herkesi,organize edeceği panel ve seminerlerde bir araya getirmeyi,sektördeki teknolojik yenilikleri, dünya ve AB standartlarındaki uygulamaları sektör temsilcileri ve kamuoyu ile paylaşmayı, sektör ile ilgili en yeni bilgileri içeren dergi, kitap yayınlamayı hedeflemektedir.

Firmamız da Havuzcular Derneğinin kurucu üyesi olarak standartlara uygun ürün satmayı, kullanıcılara doğru bilgi vermeyi kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.